Sufit w małej kuchni

Marzec 10, 2017 by in category Sufity tagged as , with 0 and 0
Home > Blog > Sufity > Sufit w małej kuchni

Sufit w małej kuchni

Właściciele mieszkań w blokach z wielkiej płyty często muszą się zmagać w problemem małych pomieszczeń. O ile zaaranżowanie sypialni czy pokoju gościnnego nie stanowi problemu, o tyle zaprojektowanie wygodnej i jednocześnie funkcjonalnej kuchni stanowi pewne wyzwanie. Większą część kuchni zajmują meble kuchenne i sprzęt AGD, co pozostawia niewiele miejsca i czyni przestrzeń ciasną i mało przestronną.

Mała kuchnia, duży efekt

Przy małych metrażach warto wykorzystać kilka tricków, które sprawią, że kuchnia będzie wydawała się większa. Powierzchnią w małej kuchni, którą warto do tego wykorzystać, jest sufit, który kształtuje odbiór wizualny pomieszczenia. Korzystając z odpowiednich materiałów, w łatwy i szybki sposób możemy optycznie powiększyć małą kuchnię i nadać jej niepowtarzalnego charakteru.

Sufit napinany w małej kuchni

Nowoczesnym i często wybieranym przez klientów rozwiązaniem są sufity napinane, które powoli wypierają standardowe sufity podwieszane. Dlaczego? Sufity napinane DPS®® posiadają szereg zalet, dzięki którym przewyższają technologicznie i estetycznie sufity z płyt kartonowo-gipsowych. Przede wszystkim są szybkie w montażu, co jest ogromnym ułatwieniem przy krótkim remoncie. Co więcej, przy montażu sufitów napinanych nie ma konieczności skuwania tynku czy szlifowania gładzi, wszystko odbywa się szybko i bez brudu. Jednak największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość personalizacji projektu na życzenie klienta.

Sufit napinany – rozwiązanie dla każdego projektu

Istnieje kilka sposobów, jak optycznie powiększyć za pomocą sufitu małą kuchnię. Warto jednak pamiętać, by wybrane rozwiązanie nawiązywało do stylu pomieszczenia. Najprostszym i najbardziej popularnym sposobem na optyczne powiększenie pomieszczenia jest wykorzystanie lustra. Jednak po co wieszać lustro na ścianie, gdy do tego celu można wykorzystać cała powierzchnię sufitu? Do tego celu doskonale sprawdzą się panele lustrzane DPS®® mirror, które posiadają współczynnik refleksji optycznej wynoszący 95%.

Jeśli wolimy bardziej fantazyjne rozwiązania, na suficie możemy wykorzystać wybrany przez nas nadruk. DPS®® picture daje możliwość umieszczenia wielkoformatowego nadruku zarówno na membranach satynowych i matowych, ale także lakowych i transparentnych. Dobrym rozwiązaniem są także sufity świetlne, które dają łagodne i bezcieniowe światło – idealne do pracy w kuchni. W ten sposób nie tylko rozświetlimy pomieszczenie, ale również uczynimy je wizualnie większym i jaśniejszym. Ominie nas również konieczność montażu lampy sufitowej, która dawałaby znacznie mniej światła w porównaniu z systemem DPS®® light.

Możliwości wykorzystania sufitów napinanych jest znacznie więcej. Jeśli Twój sufit w małej kuchni wymaga modernizacji, sprawdź ofertę Grupy DPS®® i odkryj niesamowity świat sufitów napinanych!

Zapisz

Add comment

BY GRUPA DPS®

sufity napinane dps

strony internetowe - mediamass.