Jakie kolory wybrać do sypialni?

Lipiec 5, 2017 by in category Porady tagged as , with 0 and 0
Home > Blog > Porady > Jakie kolory wybrać do sypialni?

Szukacie pomysłów na kolor do swojej sypialni? Dobrze trafiliście Na ogół zaleca się, by kolorystycznie sypialnia była stonowana, co ma ułatwiać wypoczynek i wspierać zdrowy sen. Sami zresztą niejednokrotnie podsuwaliśmy ten pomysł jako pewne i skuteczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sypialni. Są jednak osoby, które za nic mają zalecenia projektantów i marzą im się żywe i kontrastowe kolory w sypialni. Bez obaw – w tym wpisie zebraliśmy zarówno propozycje dla tradycjonalistów, jak i kolorystycznych freaków!

Dla spokojnych tradycjonalistów

Zacznijmy od tych kolorów, które będą pasowały do wnętrza niezależnie od stylu, w jakim jest urządzone.

  • Biel – najbardziej uniwersalny kolor, który pasuje naprawdę do wszystkiego. Jest neutralny, więc pasują do niego dodatki w każdym kolorze. Minusem jest fakt, że najszybciej widać na nim zabrudzenia, ale przecież ściany trzeba co jakiś czas odmalować. Jeśli klasyczna biel jest dla nas zbyt oczywista, możemy zdecydować się na odcienie ecru i kości słoniowej.
  • Beże i szarości – to najchętniej wybierane kolory do sypialni. Bardziej praktyczne od bieli, gdyż zabrudzenia są mniej widoczne. Wystarczająco jasne, by optycznie powiększyć pomieszczenie i nadać mu lekkości. Idealne dla fanów barw nawiązujących do kolorów ziemi.
  • Błękit, pudrowy róż, jasna zieleń – innymi słowy pastele. Dzięki popularności stylu skandynawskiego goszczą w Polskich sypialniach bardzo często. Idealne do sypialni w stylu romantycznym. Sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i miłe dla oka.

Dla szalonych fanów nowoczesności

Wbrew obiegowej opinii, mocne i kontrastowe kolory coraz częściej wykorzystywane są także w sypialniach. Czasem stanowią tylko jeden, kolorystyczny akcent, a czasem całość sypialnianej stylizacji. Jakie mamy propozycje dla fanów mocnych kolorów?

  • Intensywne czerwienie i róże – bardzo wyraziste kolory, pasujące do kobiecej sypialni. Lepiej jednak, jeśli wykorzystamy je na jednej ścianie z dodatkiem jaśniejszych kolorów harmonizujących.
  • Butelkowa zieleń – hit w aranżacjach wnętrz! Dobrze skomponuje się z jasnym sufitem i dodatkami z naturalnego drewna. Doskonałe tło dla popularnego ostatnio stylu “urban jungle”.
  • Turkus i granat – kolory kojarzące się z bezkresnym niebem i morską tonią, więc stworzone dla fanów marynistycznego stylu. Będą idealną bazą do stworzenia tajemniczej, nieco ciemnej aranżacji sypialni.
  • Radosne żółcienie i pomarańcze – kolory dla osób tryskających energią! Pobudzają do działania, więc poranna pobudka nie powinna już stwarzać żadnych problemów.
  • Grafit i czerń – kolory dla odważnych. Nie sprawdzą się w każdej sypialni, ale spokojnie można je wykorzystać na większym metrażu. Jeśli nie na ścianie, to może na suficie?

Podane wyżej kolory to tylko sugestie. Najważniejsze, by dokonać wyboru koloru do sypialni według własnych preferencji. To my musimy się dobrze czuć w naszej sypialni!

Add comment

BY GRUPA DPS®

sufity napinane dps

strony internetowe - mediamass.