Jak uratować popękany sufit?

Kwiecień 1, 2017 by in category Sufity tagged as with 0 and 0
Home > Blog > Sufity > Jak uratować popękany sufit?

Jak uratować popękany sufit?

Nieestetyczne pęknięcia na ścianach i sufitach to codzienność mieszkańców bloków z wielkiej płyty, ale również mieszkańców terenów narażonych na szkody górnicze (szczególnie na Górnym Śląsku). Popękany sufit i ściany to problem nie tylko estetyczny, ale również utrapienie dla miłośników czystości. W powstałych pęknięciach i załamaniach szybko zbierają się zanieczyszczenia, które brudzą nieuszkodzone fragmenty ścian. Nawet mała rysa może spowodować wiele szkód. Warto również wspomnieć o aspekcie higienicznym – zbierające się zanieczyszczenia mogą wpływ na zdrowie domowników.

Popękany sufit – jakie mamy opcje?

Jeśli w naszym domu pojawiły się pęknięcia na suficie, z oczywistych względów zaczynamy myśleć o remoncie, który ukryje powstałe niedoskonałości i na nowo poprawi estetykę pomieszczenia. W przypadku pęknięciach na ścianach możemy zdecydować się na położenie gładzi ze wzmocnieniem w postaci siatki zbrojącej, która zapobiegnie powstawaniu nowych pęknięć w tych miejscach. Niektórzy decydują się na tapetowanie ścian, co błyskawicznie zakrywa pęknięcia. Co jednak zrobić z popękanym sufitem?

W przypadku popękanego sufitu mamy do wyboru 3 rozwiązania:

  • położenie gładzi wraz z siatką zbrojącą na pęknięciach,

  • zamontowanie podwieszanego sufitu z płyt kartonowo-gipsowych,

  • zamontowanie sufitu napinanego DPS®®.

Pierwsze dwie opcje to najczęstszy wybór przy remoncie, ale czy najlepszy? W obu przypadkach możemy być pewni, że remont zajmie nam wiele czasu i będzie się wiązał z dużym bałaganem. W obu przypadkach trzeba położyć gładź i ją wyszlifować, a to oznacza mnóstwo pyłu, który osiądzie w każdym pomieszczeniu, niezależnie od wykonanych zabezpieczeń. Nie mamy również gwarancji, że sufit znowu nie popęka. Jest to uciążliwe szczególnie w przypadku sufitów podwieszanych, gdyż pęknięcia szybko pojawiają się w miejscu łączeń płyt. W obliczy tych niedogodności, jedyną rozsądną opcją są sufity napinane DPS®®.

Zalety sufitów napinanych DPS®®

W porównaniu do wspomnianych wcześniej rozwiązań, sufity napinane DPS®® wprowadzają zupełnie nowy standard jakości i wykończenia. Najważniejszą zaletą jest fakt, że montaż takiego sufitu trwa zaledwie kilka godzin. To ogromne ułatwienie, ale również oszczędność czasu, który musielibyśmy poświęcić na zaawansowane prace remontowe i sprzątanie. Nie musimy się również martwić o pęknięcia na suficie, które zdarzają się przy pozostałych technologiach. To także rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią wydawać dużo pieniędzy na ogrzewanie. Dzięki szczelności zastosowanych membran, nad sufitem tworzy się bariera termiczna, która zatrzymuje ciepło.

Oprócz niewątpliwych zalet technologicznych, sufit napinany jest wyjątkowo estetyczny. Szeroka gama rozwiązań sprawia, że będzie pasował do każdego wnętrza. Do wyboru mamy membrany o różnych kolorach i wykończeniu, a także możliwość wykonania sufitu świetlnego lub ze spersonalizowanym nadrukiem wysokiej jakości.

W obliczu powyższych faktów wybór wydaje się być oczywisty. Dzięki membranom DPS®® popękany sufit nie będzie już problemem!

Zapisz

Add comment

BY GRUPA DPS®

sufity napinane dps

strony internetowe - mediamass.