Czarny sufit w pokoju

Kwiecień 10, 2017 by in category Sufity tagged as with 0 and 0
Home > Blog > Sufity > Czarny sufit w pokoju

Czarny sufit w pokoju

Remontując mieszkanie zwykle decydujemy się na klasyczne i ponadczasowe rozwiązania, które będą nam służyły przez kilka lat. Jednak nasze gusta często się zmieniają, więc i częściej remontujemy. Jednym z popularnych ostatnio rozwiązań jest czarny sufit w pokoju. Choć pomysł ten wydaje się chybiony, warto to rozważyć.

Czarny sufit w pokoju – kiedy warto?

Czarny sufit (a także w innych, ciemnych barwach) jest bardzo wymagający i nie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wybranie takiej barwy wiąże się z zachowaniem pewnej konsekwencji stylistycznej, o co czasem trudno. Czerń doskonale sprawdza się przy nowoczesnych aranżacjach nawiązujących do stylu industrialnego, ale również w tych modernistycznych. Jednak czarny sufit w pokoju urządzonym w stylu prowansalskim to naprawdę kiepski pomysł.

Mimo pewnych obiekcji, czarny sufit może być świetnym dopełnieniem stylowej aranżacji i nadać jej głębi. Utarło się, że barwa sufitu powinna być jasna, by rozjaśnić pomieszczenie i optycznie je powiększyć. Jeśli jednak posiadamy jasne mieszkanie, czarny sufit może mu nadać niepowtarzalnego charakteru. By efekt był zadowalający, przez wprowadzeniem zmian należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów:

  • czarny sufit to rozwiązanie do wysokich mieszkań – w przeciwnym razie będzie przytłaczał pomieszczenie i optycznie je pomniejszał,

  • jeśli już zdecydujemy się na czerń, koniecznie wybierzmy taką o matowym wykończeniu,

  • w odróżnieniu od jaśniejszych barw, czerń pochłania światło, dlatego zadbajmy o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia.

Jaki sufit do pokoju?

Czarny sufit w pokoju z pewnością będzie grał pierwszoplanową rolę i od razu zwróci uwagę gości. W związku z tym, że będzie to główny element pomieszczenia, powinien on być wykonany dokładnie i bez widocznych niedoskonałości. Wykończenie sufitu za pomocą gładzi szpachlowej i farby wydaje się najprostszym sposobem, ale wymaga od nas dużo pracy i precyzji, a efekt nie zawsze jest zadowalający. Nietrudno o nierówności i zacieki przy malowaniu, zaś po kilku latach mogą się pojawić nieestetyczne pęknięcia, które zniweczą naszą ciężką pracę. Alternatywą dla żmudnego szlifowania i malowania są sufity napinane DPS®®.

Idealna czerń bez skazy

W przeciwieństwie do konwencjonalnych rozwiązań, sufity napinane DPS®® dają możliwość stworzenia aranżacji idealnej. Do wyboru mamy membrany o różnych wykończeniu – od błyszczących po matowe. Ciekawym rozwiązaniem są także panele lustrzane, co w przypadku czerni dałoby jednocześnie efekt głębi i optycznego powiększenia pokoju.

Dobrze zamontowany sufit napinany ma idealnie gładką powierzchnię, bez marszczeń i zagniotów. Jego montaż zajmuje zaledwie kilka godzin, więc szybko możemy cieszyć się nowym charakterem wnętrza. Istnieje jeszcze jedna ważna zaleta tego rozwiązania – zawsze można je zmienić. Raz pomalowany na czarno sufit trudno będzie przemalować na jaśniejszy kolor. W przypadku sufitów napinanych DPS®® wystarczy zmienić kolor membrany.

Nadal nie potrafisz podjąć ostatecznej decyzji? Już dziś skontaktuj się z naszymi konsultantami, którzy pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązanie dla Twojego wnętrza.

Zapisz

Zapisz

Add comment

BY GRUPA DPS®

sufity napinane dps

strony internetowe - mediamass.